Comisia Nationala SKIF din cadrul F.R. Karate

Pentru a putea desfășura activități sportive cu rezultate recunoscute și omologate de către MTS, cluburile din cadrul SKIF Romania s-au afiliat și la Federația Română de Karate, unde activăm sub forma Comisiei Naționale SKI.

          În cadrul Comisiei Nationale SKI se organizează competiții și stagii de pregătire iar cluburile pot participa și la evenimentele naționale sau internaționale organizate de SKIF Romania sau de F.R. Karate.

Structura Comisiei Nationale SKIF din cadrul FR Karate:

A) Componența Consiliului Director:

1 – Președinte – dl. Bucur Cătălin

2 – Președinte Executiv și Director Tehnic – dl. Țețu Gheorghe

3 – Vicepreședinte – dl. Grecu Gheorghe

4 – Vicepreședinte – dl. Botea Eugen

5 – Membru – dl. Iosipescu Cristian

6 – Secretar – dl. Munteanu Radu

B) Componența Comisiilor:

a) Comisia de Coordonare Competiții

1 – Președinte – dl. Preda Cătălin

2 – Vicepreședinte – dl. Munteanu Radu

3 – Secretar – dl. Manciu Cristian

b) Comisia Antrenorilor de Stil

1 – Președinte: dl. Aristide Ignătescu;

2 – Vicepreședinte: dl. Coca George;

3 – Secretar: dl Iosipescu Cristian

c) Comisia Arbitrilor de Stil:

1 – Președinte: dl. Novac Ionel

2 – Vicepreședinte: dl. Răduleț Cătălin

3 – Secretar: dl Manole Mihai

d) Comisia de Omologare a Gradelor Superioare:

1 – Președinte: dl Țețu Gheorghe;

2 – Vicepreședinte: dl. Lupașcu Cristian;

3 – Secretar: dl. Bucur Cătălin

C) Antrenori de lot:

Antrenor de lot de Kata – dl. Coca George

Antrenor de lot de Kumite – dl. Iosipescu Cristian

D) Cluburi membre ale Comisiei Nationale SKIF

nr NUME CLUB Antrenor/Instructor
1 CS Aiki Karate Brașov Ignatescu Aristide / Bădulescu Adrian
2 ASR Karate Club Chisoda Timișoara Bede Laszlo
3 CS Bukyo Brăila Botea Eugen
4 CS Dragon București Ursac Costica
5 Karate Ippon Club Brăila Lupascu Cristian, Bujor Radu
6 CS Chimia Victoria Bucur Catalin
7 CS Karate Viromet Victoria Iosipescu Cristian
8 CSM Karate-Do Făgăraș Munteanu Radu
9 CSM Făgăraș Rimbet Ioan, Novac Ionel, Țețu Gheorghe
10 CSM Mihai Viteazu Vulcan Martin Ferencz
11 CSS Făgăraș Matei-Bora Annemarie
12 ACS Yawara Bucuresti Marciu Costel
13 CS Sho-Dan Timișoara Coca George
14 CS Souryoukan Brașov Macaveiu Ioan
15 ACS Shiro Tora București Constantin Costel
16 CS Komokuten Bucuresti Ferenczi Cristian
17 ACS Azuma Dojo Fagaras Radulet Catalin
18    
19    
20